İzleyici Kitlelerine En Cazip Gelen Film Konuları Nelerdir

Genel 22 Mart 2017

İzleyici kitlelerine en cazip gelen film konuları nelerdir sorusunu sorduğunuz zaman insanlardan farkı yanıtlar almanız oldukça muhtemeldir. Çünkü her insanın sevdiği ve izlerken eğlendiği film türleri farklıdır. Film konularından hangisinin cazip geldiğini incelemek için öncelikle izleyicilere cazip gelen 2 film türünü ayırıp ona göre incelemek yapmak çok daha mantıklı olur.

Bilim kurgu filmleri son zamanlarda izleyiciler arasında en çok tercih edilen film türü arasında. Dünyada geçen fantastik ve bol teknolojili filmler artık eskisi gibi tercih edilmiyor olsa da günümüz teknolojisinin iyileşmesi ile birlikte CGI dediğimiz görüntü üzerinde bilgisayar yoluyla oynama yapma imkânı giderek gelişti. Ve bunun ile birlikte senaristler çekilmesi normalde imkânız olan filmlerin senaryolarını yazmaya başladırlar.

Eski bilim-kurgu filmlerinin konusu uzaylıların dünyaya gelip ele geçirmesi ile ilgili iken artık insanoğlunun başka gezegenlere gidip orayı kolonileştirme uğraşı oldu. İzlemesi izleyiciye çok keyif verir ve aklının sınırlarını zorlatır. Örnek olarak verebileceğim bir film olan Yıldızlararası’nın yönetmen koltuğunda Batman Üçlemesi’nden tanıdığımız Christopher Nolan oturuyor. Gene Batman Üçlemesi’nde Catwoman rolünü oynayan Anne Hathaway bu filmde de boy göstermekte.

No Tags

140 Görüntülenme, 1 Bugün

  

Mesaj Yaz